23 Nisan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “ Kutlu Olsun
 
 
Bugün, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı olan yüce meclisimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü kutluyoruz. 23 Nisan, Türk Milletinin kendi geleceğini kendisinin belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.
 
Ayrıca Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından  tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesinin teminatı olacak nesilleri bir araya getirmesi açısından da büyük bir öneme sahiptir.
 
        23 Nisan 1920 ruhu, temsil ettiği bütün değerler ve ifade ettiği anlamlar ile çocuklarımızın sahipliğinde ve ulusun şahitliğinde çok değerli bir miras olarak nesilden nesile aktarılacaktır.
 
        Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir.
 
Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın kendi başına karar verebilen, özgüveni yüksek, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde ve ilkeleri doğrultusunda, toplumumuzun her alandaki ileri atılımlarına öncülük edecek, kalpleri vatan ve millet sevgisi  ile dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş, düşünceli bireyler olmaları en büyük dileğimizdir.
 
Bu vesile ile başta ilçemiz çocukları olmak üzere  tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın’ı kutluyor, TBMM’in açılışının 98. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle yad ediyorum.
 
 
                                                                                                                                Semih DOĞANOĞLU
                                                                                                                                                 Kaymakam