Bundan 104 yıl önce kazandığımız Çanakkale Zaferi, yok edilmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını ve bağımsızlığını koruma mücadelesinin destanıdır. Tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği olan Çanakkale Zaferi ile Türk Milleti, kendisini tarihten silmek isteyenlere büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya Çanakkale' nin geçilmez olduğunu göstermiştir. Çanakkale de kahraman ecdadımız “Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum.” şuuruyla vatanın her karış toprağını savunmuş ve düşmanlardan korumuştur.
 
     İsmini Sevgili Peygamberimizden alan kahraman Mehmetçiğin, vurulup tertemiz alnından uzanıp yattığı bu vatan toprağında, bizler bir yandan muhasır medeniyet seviyesine gelmek için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan değerlerimizi canlı tutup yüceltmeye devam edeceğiz.
 
       18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu aziz vatan ve kutsal değerlerimiz uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kahraman vatan evlatlarının ruhları şad olsun.  
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                Aziz Oğuz ALEMDAROĞLU
                                                                                                                                                             Kaymakam